Bilecik Valisi Şefik Aygöl’ün 10 Kasım mesajı

Bilecik Valisi Şefik Aygöl Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Aygöl 10 Kasım mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimiz’in kurucusu, Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz.

İstiklal Harbi’nde Türk Milletine birlik ve beraberlik ilhamı vererek, kararlılıkla bağımsızlık yolunda ilerlemeye sevk eden ve nihayetinde Cumhuriyeti kurarak bu kutlu yolu taçlandıran ATATÜRK, sadece bizlere değil başta esaret altındaki toplumlar olmak üzere tüm dünya milletlerine örnek olmuş müstesna bir isimdir.

10 Kasım, bizler için 85 yıldır hüznün diğer bir adı olsa da Türk Milletinin, ATATÜRK’ün ideallerini gerçekleştirme ülküsündeki iradeyi gösterme günü olarak da tarihte anlamlı bir yere sahiptir.

Milletimiz, 100 yıldır yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha nice 100 yıllara taşıma konusunda azimli ve kararlıdır. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılının sadece bizler için değil dünya için de bir Türkiye Yüzyılına dönüşmesi; ülkemizin daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, bir ülke haline gelmesi ATATÜRK’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 85’inci yılında, Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha şükranla yâd ediyoruz.

Başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, O’nun değerli silah arkadaşları, aziz vatan toprakları için canını feda eden şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin yerleri, Milletimizin yüce gönlüdür.

Ruhu şâd olsun!”

Bilecik Valisi Şefik Aygöl’ün 10 Kasım mesajı

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: