Başkan Tekin’in 10 Kasım mesajı

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bugüne kadar olduğu gibi Türkiye Yüzyılı’nda da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısını, gelecek nesillere aktarmaya gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmaya devam edeceğiz diye vurgulayan Başkan Tekin mesajında şu ifadelere yer verdi;

Başkan Tekin’in 10 Kasım mesajı

“85 yıl önce, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu, olanaksızlıklara boyun eğmeyen kararlı tutumuyla Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir.

Millet olarak bize düşen görev, büyük bedeller ödenerek kurulan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşamak ve yaşatmak; Ülkemizi Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için, birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü, aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Başkan Tekin’in 10 Kasım mesajı

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: