Yeniden Refah Belediye Başkan Adayı Nuri Kara kimdir?

Yeniden Refah Belediye Başkan Adayı Nuri Kara kimdir?

0

BEĞENDİM

Nuri Kara öğretmen babanın ilk çocuğudur.1980 yılında İnegöl’de dünyaya gelmiştir. Aslen İnegöl’ün Sülüklügöl köyündendir.

İlkokula Babasının görevi nedeniyle Ağrı’da başlamış, yine görev icabı geldikleri Bursa İnegöl’de tamamlamıştır.

1991 yılında girdiği sınavda derece yapmış tercihini Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesinden yana kullanmıştır. 1999 yılında aynı okuldan mezun olmuş, katsayı probleminden dolayı önce Uludağ Üniversitesi İşletmecilik daha sonra da Dikey geçiş sınavıyla girdiği Dumlupınar Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra kısa bir süre TUİK’de çalışmış bu süre zarfında Bilecik ve Bursa’nın tüm köylerini gezerek verimlilik araştırmasında bulunmuştur. 2008 yılında başladığı Şişe Cam’da 2009 yılına kadar Ambar Sorumlusu olarak çalışmıştır.

2009 yılında Tarım Kredi Kooperatiflerinin açtığı sınavla Yenipazar Tarım Kredi Kooperatifinde memur olarak işe başlamış, 2012 yılında Bilecik Pazaryeri’ni tercih ederek ilçemizde önce Müdür Yardımcısı Daha sonra da Kooperatif müdürü olarak 10 yıl hizmet etmiştir.

2022 yılında Bozüyük Tarım Kredi Kooperatif Müdürü olarak atanmış halen o görevi sürdürmektedir.
İlçemizde görev yaptığı süre boyunca bir çok kronik soruna çözüm olmuş, ilçemiz için ayrım gözetmeksizin gece gündüz çalışmıştır.

Pazaryerine olan bağlılığı ve hizmet aşkı ile 2024 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adaylığı için Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğünden ayrılmıştır.

Nuri Kara Arapça ve İngilizce bilmektedir.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yeniden Refah Belediye Başkan Adayı Nuri Kara kimdir?
Yeniden Refah Belediye Başkan Adayı Nuri Kara kimdir?

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: