Pazaryeri İlçesinde “Orman Benim” Etkinliği Düzenlendi

Pazaryeri İlçesinde “Orman Benim” Etkinliği Düzenlendi

0

BEĞENDİM

Pazaryeri ilçesi Küçükelmalı bölgesinde Orman yangınlarının önlenmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığının 81 ilde aynı anda başlattığı “Orman Benim” etkinliği düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınlarına farkındalık yaratmak için 81 ilde aynı anda başlattığı “Orman Benim” etkinliği Küçükelmalı- Güde Köy yolu Mevkiinde gerçekleşti.
Etkinlik kapsamında orman içi ve bitişiğindeki yol kenarları, tarım arazileri, yerleşim yerleri ile tesislerin bitişiğinde bulunan yanıcı maddelerin azaltılması çalı, diri örtü temizliği ve çöplerin temizlenmesi neticesinde, orman yangını başlama riskinin en aza indirilmesi amaçlanarak temizlik yapıldı.

Etkinliğe, İlçe Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman, Bözüyük Orman İşlet Müdürü Mustafa Atalar, Pazaryeri İşletme Şefi Gülşah Karataş Uçar, İlçe Jandarma Komutanı Recep Kuş, İlçe Emniyet Amir vekili Emrah Turan, daire müdürleri, orman işletmesi personelleri, Kınık İlköğretim öğrencileri katıldı. Katılanlara orman ekipleri tarafından şapka ve eldiven dağıtıldı.

Kaymakam Kahraman, yaptığı açıklamada, “Orman Bölge ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Orman ekiplerimiz ve öğrencilerimiz ile çöp toplama etkinliği gerçekleştirdik. Orman Benim sloganıyla hareket ettik, Sayın Bakanımızın talimatları ile tüm il ve ilçelerde olduğu gibi eş zamanlı bu etkinliğe başladık. Öğrencilerimiz ile birlikte yarınımız olan ormanları bu şekilde koruyabileceğimiz anlamına gelir. Tüm vatandaşlarımızı da bu tür duyarlılığa davet ediyoruz.” Dedi.

İşletme Müdürü Atalar, Orman Bakanlığının “Orman Benim” sloganıyla başlattı orman kenarlarında çöp temizleme organizasyonu başlattıkları ve bununla birlik bir farkındalık yaratmak olduğunu, yaklaşan yaz mevsimi dolayısıyla tedbir aldıklarını yol kenarlarındaki kırık cam ve şişeleri temizlediklerini ve yangın sezonunu en az zarara atlatmak istediklerini ifade etti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: