Kadın Başkandan kadınlar gününe anlamlı mesaj

Kadın Başkandan kadınlar gününe anlamlı mesaj

0

BEĞENDİM

Bilecik Pazaryeri Belediye Başkanı aynı zamanda AK Parti Belediye Başkan Adayı Zekiye Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesajı yayımladı.

Başkan Tekin, yayımladığı mesajında; “Güçlü, güzel, şefkatli, sevgi dolu, merhametli, kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazlası kıymetli kadınlarımız; bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bugün, her birimizin kulaklarında kadın cinayetlerine kurban verdiğimiz kadınlarımızın ismi çınlıyor.

Tarihimizde gerektiğinde eline silahı alıp düşmanın üzerine yürüyen, Kurtuluş Savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan, gerektiğinde sırtında bebeği, kucağında mermi ile cepheye koşan kahraman kadınlarımız gibi bugün de ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle milletimizin ruhu olmaya devam edeceğiz.

Dünya kadınlar Gününü kutladığımız bu günde sevginin saygının en yücesini hak eden kadınlarımızın şiddet, ayrımcılık, dışlayıcılık gibi uygulamalardan uzak refah içinde mutlu bir toplumda yer bulmalarını temenni ediyorum. Ülkemizde birlik ruhunu mayalayan, milli manevi değerlerimizi yücelten ve ailemize güç katan bütün kadınlarımıza şükranlarımı sunuyor, başta şehit, gazi annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: