Bilecik Belediye Başkanı

Bilecik Belediye Başkanı

0

BEĞENDİM

Melek Mızrak Subaşı
Bilecik Belediye Başkanı

1988 yılında Bulgaristan’da doğdu.

İlk ve Orta öğrenimini Edebali İlk Öğretim Okulunda, Liseyi ise Bilecik Anadolu Lisesinde tamamladı.

Daha sonra Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinden Mimarlık üzerine Lisansını tamamlayan Melek Mızrak Subaşı, aynı üniversitede tezli yüksek lisansını tamamlayarak, Bulgaristan Mimarlık Birliği tarafında ödüle layık görüldü.

Melek Mızrak Subaşı, mezun olduktan sonra Mimarlar Odası Üyeliğine kabul edildi ve 4 yıl boyunca kendine ait mimarlık ofisinde mesleğini icra etti.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ile birlikte Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Başkan Yardımcılığı sırasında aynı zamanda İmar Komisyon Başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği, Bilecik Belediye Spor Başkanlığı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği görevlerini de başarı ile yürüttü ve birçok çalışmayı hayata geçirdi.

Melek Mızrak Subaşı, iş birliklerine önem verdiği Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği gibi birliklerin doğal ve asil üyesi olarak şehri adına birçok projeye imza attı.

2022 Yılı Nisan ayında Bilecik Belediye Başkanvekilliğine seçilerek 2024 yılı ocak ayına kadar Başkan Vekilliği görevini yürüttü. Bilecik Belediye Başkan Vekilliğini görevi esnasında birçok alt yapı, sosyal sorumluluk, teknik ve vizyon projeyi Bilecik’e kazandırdı. Yurtdışıdaki kentler başta olmak üzere Büyük Şehir ve Şehirlerle kurduğu ikili ilişkiler ile Bilecik’e birçok kardeş şehir kazandırdı.

2 Yabancı dil bilen Yüksek Mimar Melek Mızrak Subaşı, evli ve 1 çocuk annesidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: